Amatör Balıkçıların Tatilini Geçirebileceği Harika Yerler
Amatör Balıkçıların Tatilini Geçirebileceği Harika Yerler

Eğer balıkçılık ile profesyonel veya amatör bir şekilde uğraşıyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler olduğunu söyleyebiliriz. Bugünkü yazımızda özellikle amatör balıkçılar için keyifli zaman geçirilebilecek yerleri düzenlemeye ve size aktarmaya çalışacağız.

Galata Köprüsü, İstanbul’da birçok amatör balık tarafından tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Elinize ilk defa olta alıyor olsanız bile Galata Köprüsü’nde balık avı yapmak oldukça keyifli olacaktır. Aynı zamanda etrafınızda birçok amatör balıkçı olduğu için insanlar ile sohbet etme fırsatını bulabilir ve isterseniz balıkçılık adına birçok yeni şey öğrenebilir isterseniz de keyifli bir şekilde yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Galata Köprüsü’nde balık tutmak için herhangi bir yasak bulunmadığı için istediğiniz için istediğiniz malzemeler ile balık tutma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Daha önceden kaç kere balık tuttuğunuz veya bu konuda ne kadar bilgiye sahip olduğunuz kesinlikle bir önem taşımıyor. Sadece olta ve yeminlerinizi alın ve keyifli dünyanın içerisinde yer almaya başlayın.

Sarayburnu, da amatör balıkçılar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Bölgede bulunmakta olan manzara sayesinde birçok amatör balıkçı bu bölgede keyifli bir şekilde balık tutuyor. Kız Kulesi’ne karşı manzara eşliğinde balık tutma keyfini siz de yaşamak istiyorsanız Sarayburnu sahilini tercih edebilirsiniz. Genellikle Sarayburnu’nda birçok farklı çeşitte balık bulunduğu için tek bir standarda göre balık tutmak zorunda kalmayacak ve çeşitli balık türleri ile tanışma fırsatı elde edeceksiniz.

Gümrük İskelesi, Marmara Denizi’nin ortasında bulunan değerli balıkları yakalamanız için oldukça büyük bir fırsat olacaktır. Genellikle Ekim ve Ocak ayları arasında lüfer ve uskumru cinsi balıkların yakalandığı bu bölgede amatör balıkçıların sıklıkla avlanma yaptığını görebilirsiniz. Eğer siz de bu bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız şahsi aracınız ile kolay bir şekilde gidebilir ve iskele etrafında uygun bir yere arabanızı park ederek bu keyifli deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz. Bölgede aynı zamanda lokanta veya birçok kafeterya bulunduğu için yiyecek ve içecek tedarik etme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Eğer siz de hafta sonlarında veya uzun süreli olarak amatör balıkçılık yapmak istiyorsanız Gümrük İskelesini tercih edebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikEn İyi Orman Kampları Hangileridir?
Sonraki İçerikAquaparkların Listesi
En ucuz tatil fırsatlarını siz değerli okuyucularımıza sunmak için en iyi tatil araştırmasını yaparak fırsatları derliyoruz. İyi tatiller...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here