Çadırınızla Gidebileceğiniz Tatil Yerleri

0
93
Çadırınızla Gidebileceğiniz Tatil Yerleri
Çadırınızla Gidebileceğiniz Tatil Yerleri

Siz de arkadaşlarınız veya ailenizle beraber çadırımızı kamp yapmak için herhangi bir bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız bugünkü yazımızda size gidebilecek en iyi yerleri kısaca anlatmaya çalışacağız.

Çadır Kamp Alanları

Çadır kampı yapılacak o kadar güzel tatil yeri vardır ki ülkemizde, adeta bu güzel çadır kamp alanları bizi beklemektedir. Tüm bunları bilip de hala bu ucuz tatil fırsatını neden değerlendirmiyoruz ki? Çadırımızı alalım ve çadır kamp alanlarına akalım.

 Akyaka Orman Kampı

Muğla bölgesinde bulunmakta olan Akyaka Orman Kampı her yıl birçok kamp sever kişi tarafından tercih ediliyor. Başından sonuna kadar yürüme fırsatının olduğu bu kamp alanı içerisinde her alanda yeşil ve mavi ile iç içe olacak ve rüya gibi bir tatil yapma şansına sahip olacaksınız. Genel olarak Muğla bölgesi hava şartları nedeniyle ilkbahar ve sonbahar da dahil olmak üzere birçok mevsimde tercih edilebilecek olan kamp alanları arasında yer alıyor.

Çadır Kamp Alanları
Çadır Kamp Alanları

Karagöl Çadır Kamp Alanı

Diğer bir popüler çadır kamp alanı ise İzmir‘de bulunmakta olan Karagöl. Etrafındaki geniş ormanlar sayesinde çeşitli doğal güzellikleri kendi gözlerinizle görebileceksiniz. Eğer isterseniz kamp yaparken gölde bulunmakta olan balıkları tutabilirsiniz. Tesis yıl boyunca açık olduğu için istediğiniz herhangi bir mevsimde bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Üstelik burada bulunmakta olan göllerden balık avlama tamamen yasal olduğu için hem amatör olarak balık yapmanın keyfini çıkaracak hem de kamp yaparak keyifli bir şekilde tatil geçirebileceksiniz.

Bozcaada Kamp Alanı

Çanakkale‘de bulunmakta olan Bozcaada Kamp Alanı da 200 metrekarelik bölgesi ile Mayıs’tan Ekim’e kadar hizmet vermeye devam ediyor. Bölgede isterseniz çadırınız ile kap yapabilir isterseniz de karavan ile konaklama yapma şansına sahipsiniz. Bölgeye bulunmakta olan en yakın Havalimanı 56 kilometre uzaklıkta olduğu için ne yazık ki ulaşımının biraz zor olduğunu söylememiz gerekiyor. Fakat Bozcaada Kamp Alanı içerisinde bulunmakta olan doğal güzellikler kesinlikle bahsetmiş olduğumuz bu uzaklıkları kat etmeye değecek kadar güzel.

Eğer siz de çadırımızı alıp herhangi bir bölgeyi ziyaret ederek keyifli bir şekilde vakit geçirmek istiyorsanız size bahsetmiş olduğumuz bu üç temel kamp alanını tercih edebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz bu alanlar her yıl birçok yerli ve yabancı kamp sever tarafından ziyaret ediliyor. Bu alanlar, bölgede bulunmakta olan tesisler tarafından sürekli olarak temizlemekte olan olduğu için herhangi bir şekilde kirli bir ortam içerisinde bulunmak zorunda kalmayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here