Çeşme Ucuz Otel Önerileri

0
91

Yaklaşık 10-11 yıldır Alaçatı’ya giden biriyim.  Henüz tanınmadığı ya da yeni yeni tanınmaya başladığı zamanlar diyelim. İlk zamanlar karavanlarınızla kalabileceğiniz yerler bulunmaktaydı.  O zamanlar yemek yemek için bile sadece birkaç yer bulunuyordu ve yapılacak tek şey sahilde ateş yakıp şarkı söylemekti. Bu zamanlarda ise tamamen değişti diyebiliriz. . Şifne Ferdi Baba, Dalyan’daki balıkçılar Ayayorgi Paparazzi gibi yerler en başından beri bulunuyordu elbette. Gelen kalabalık hep birlikte bir yere kayınca  eski güzelliğini de kaybetti haliyle.  Çeşme Marina sayesinde neyse ki kalabalığın bir kısmı alındı. Hiç değilse  Alaçatı’nın dokusu taş evler korunmakta.  Genellikle Çeşme denildiğinde insanların aklına ilk olarak Alaçatı geliyor ama bu yarımadada gezilecek birçok koy bulunuyor ,Alaçatı haricinde konaklayabileceğiniz daha uygun yerler ve gidebileceğiniz lokantalar bulunuyor. Çeşme’nin Bodrum’a göre en büyük artısı daha küçük bir ada olması. Bu sayede her şey her şeye yakın ve kolay bulunabilir oluyor.

Çeşme ile ilgili sıralayabileceğim konaklama detayları:

Yüksek bir bütçeye sahipseniz Alaçatı’da köydeki butik otellerde kalmanız sizin için uygun olacaktır.

  • Biraz daha fazla bütçeye sahipseniz Alaçatı’da sahilindeki otelleri tercih edebilirsiniz.
  • Alaçatı’da sıklıkla kalmakla beraber-sörf alanına (Çark plajına) yakın olması avantaj, Ilıca ise hem düşük bütçeli  hem deniz kenarına yakın hem Pecos’a yakın hemde kumruculara ev sahipliği yaptığı için bizim favorilerimizden .
  • Bunlarınız aksine bütçeniz eğer bunları karşılamıyorsa Çeşme Merkez’deki oteller tercih edilebilir.
  • 4-5 yıldızlı tatil köyü arıyorsanız adresiniz Ilıca ve Boyalık olmalı.

Evet sizler için Çeşme’den dem vurduk. Sizlerde yorumlarımızı dikkate alarak burada tatilinizi geçirebilir ve bütçenize uygun olan otelleri seçebilirsiniz. Yılın stresinden kısa bir süreliğine olsa arınmak ve hafızanızda güzel hatıralara yer açmak için konaklayacağınızın otellerin bütçenize uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız yukarıda ki yazıyı aklınızda tutun.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here