Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

0
62
Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Sonbaharın en güzel zamanlarını yaşadığımız bugünlerde, yazdan kalma hafif gündüz sıcaklarını ve kışa adım atan gece soğuklarını fırsat bilenler için ucuz tatil fırsatları olarak, ülkemizde gezilebilecek yerlerden birkaçını listeledik. Ülkemizin sahip olduğu doğa harikalarını gezmek üzere günübirlik veya birkaç günlük doğa turlarına katılmayı düşünüyorsanız, minik listemiz size yardımcı olacaktır.

Abant

Yeşillik, göl manzarası ve temiz hava denildiğinde akla gelen yerlerin başında Abant gelmektedir. Özellikle sonbaharda ağaçların rengarenk bir hal aldığı Abant’ta bu güzelliğin göl manzarası ile birleşmesi ile ziyaretçiler için eşsiz bir doğa manzarası oluşur. Ekim ayında doğa turu yapmak isteyenler buradan Yedigöller’e de uğrayabilirler. İstanbul ve Ankara’dan Abant’a ulaşım oldukça kolay olması, burada yaşayan doğa severler için de büyük bir avantajdır. Konaklamak için uygun oteller ve pansiyonlar bulabileceğiniz Abant’ta müthiş bir sonbahar tatili yapabilirsiniz.

Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Karadeniz Yaylaları

Sonbaharda çıkılabilecek doğa turlarının en güzellerinden biri de Karadeniz yaylalarında yapılabilecek turlardır. Doğanın yeşilliğini koruduğu bu yaylalarda yağmurlu bir hava sizi beklese de karşılaşacağınız manzaralar oldukça etkileyici olacaktır. Bulutların üzerinde yaylalarda yapacağınız yürüyüşler ve tertemiz yayla havası sizi dinlendirecektir.

Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Kaz Dağları

Çanakkale sınırları içinde yer alan Kaz Dağları özellikle sonbaharda oldukça renkli bir tablo ile ziyaretçilerini karşılar. Dünyanın en fazla oksijen bulunan yerlerinden biri olan bu bölgeye her mevsim turistler gelmektedir. Temiz havanın insan bedeninde meydana getireceği pozitif etkileri görmek ve eşsiz manzaralara karşı doğa yürüyüşleri yapmak için burayı tercih edebilirsiniz.

Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Kapadokya

Ekim ayında Türkiye’de tatil yapmamış olanlara sunulacak en iyi tekliflerden biri de Kapadokya turudur. Kapadokya’daki Peri Bacaları’nın insanı büyüleyen bir yapısı bulunur. Bu müthiş manzarayı bir de balonla tepeden izleyenler bu manzaradan oldukça etkilenecektir. Özellikle güneşin doğuşu ve batışını Kapadokya’da izlemek bir başkadır.

Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Trilye

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Trilye, tatilini deniz manzaralı bir köyde geçirmek isteyenler için oldukça uygun bir yerdir. Burada Rum evlerinin farklı görüntüsünü gezip görebilir ve çok sağlıklı yöresel köy ürünlerini yiyebilirsiniz. Çam ormanları arasında yürüyüşü ve güneş batımında sahilde balık yemeyi unutmayın.

Ekim Ayında Doğa Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here