Ekonominizi Zorlamayacak Kültür Turları

0
71
Ekonominizi Zorlamayacak Kültür Turları

Ülkemizdeki kültürel zenginlikleri ve doğa harikalarını dolaşmak istiyorsanız, ucuz tatil fırsatları olarak hazırladığımız ekonominizi zorlamayacak kültür turlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Yaz tatili yerine yeni yerler görmek sizi daha çok mutlu ediyorsa kültür turları tam sizlik bir tatil fırsatı. Ege’den Karadeniz’e, Akdeniz’den Güneydoğu’ya kadar değişik yerlerin yaşam şekillerini, gelenek ve göreneklerini yakından inceleyebilirsiniz.

Gelin şimdi bütçenizi sarsmayacak kültür turlarına bir göz atalım:

Abant Safranbolu Turu (1 gece 2 gün)

Karabük’ün en gelişmiş ilçesi olan Safranbolu, evleri ile ünlüdür. Abant Safranbolu turunda ilk gün Abant Gölü ve Cennet (Gölcük) Göl gezilerek doğal güzelliklerin keyfi çıkarılır. İkinci gün Safranbolu, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Ocağı, Cinci han, Yemenciler Arastası, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Yörükköy, Sipahi Konağı ve Cam Seyir Terası gibi tarihi ve kültürler zenginlikler gezilir. Karadeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde üşütmemek için ince bir hırka almanızda fayda vardır.

İstanbul çıkışlı Abant Safranbolu turunun fiyatı sadece 189,99 TL’dir.

Ekonominizi Zorlamayacak Kültür Turları

Edirne Kıyıköy İğneada Turu (1 gece 2 gün)

Her hafta Cumartesi sabah hareket edilip Pazar akşamı dönülen turda ilk gün Edirne’nin tarihi ve kültürel güzelliklerinin yer aldığı Selimiye Camii, Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, 2. Beyazıd Külliyesi, Sağlık Müzesi, Meriç Nehri, Lozan Anıtı ve Karaağaç gezilir. İkinci gün ise Kıyıköy tarafına geçilerek Dupnisa Mağarası, Limanköy, İğneada, Kıyıköy, Longoz Ormanları, Aya Nikola Manastırı, Mağara Manastırı ve Beğendik Köyü’ne gidilir.

İstanbul çıkışlı Edirne Kıyıköy İğneada turunun fiyatı sadece 209,99 TL’dir.

Eskişehir Odunpazarı Kütahya Turu (1 gece 2 gün)

Her hafta Cumartesi sabah hareket edilip Pazar akşamı dönülen turda ilk gün Eskişehir’den hareket edilerek Balmumu Heykel Müzesi gezilir. Burada balmumundan yapılan birbirinden farklı heykeller arasında zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Haller Gençlik Merkezi, Odunpazarı ve Sazova Park ve birbirinden güzel eserlerin sergilendiği Cam Müzesi gezilir. İkinci gün Cumhuriyet döneminin izlerinin görülebileceği Devrim Arabası, ardından Karikatür Müzesi, Şelale Park ve Germiyan Sokağı gezilir. Hıdırlık Tepesi’ne çıkıldıktan sonra Kütahya’da çini alışverişi yapabileceğiniz zamanınız kalıyor.

İstanbul çıkışlı Eskişehir Odunpazarı Kütahya turunun fiyatı sadece 219,99 TL’dir.

Ekonominizi Zorlamayacak Kültür Turları

En ucuz tatil fırsatları olarak sizlere, ekonominizi zorlamadan kültürel zenginlikleri keşfedebileceğiniz turlardan minik bir liste yaptık. Siz de hafta sonu tatilinizi yeni yerler keşfetmek ve doğal güzelliklerin yanı sıra tarihle iç içe olmak istiyorsanız, hazırladığımız listeden faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here