Rüzgâr sörfü özellikle son zamanlarda ülkemizde çok daha popüler hale gelen sporlar arasında yer alıyor. Eğer siz de bu spor dalı ile yakından ilgileniyorsanız veya daha profesyonel olarak bu spor ile ilgilenmek istiyorsanız ülkemizde en popüler olan sörf yapmak için hazırlanmış yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Alaçatı’da Rüzgar Sörfü

Dünya çapında oldukça meşhur olan Alaçatı, rüzgar sörfü denince akla ilk gelen bölgeler arasında yer alıyor. Karayola yaklaşık olarak 10 dakika kadar uzaklıkta bulunmakta olan Alaçatı Plajı üzerindeki dağlar sayesinde rüzgâr sörfü yapmak oldukça keyifli bir hal alıyor. Üstelik bölgede amatör olarak sörf ile ilgilenen kişiler için eğitim sunan birçok sörf okulu da bulunuyor. Belirli miktarlarda ücretler ödeyerek profesyonel kişiler tarafından sunulmakta olan eğitimleri alma şansına da sahipsiniz.

Bitez’de Rüzgar Sörfü Sahili

İkinci olarak ise Bodrum Bitez’de yer almakta olan sörf sahili son yıllarda birçok turist tarafından tercih ediliyor. En geniş sahillerden bir tanesine sahip olan Bodrum, Alaçatı konumuna göre biraz daha güneyde bulunduğu için daha sıcak bir iklim sunuyor. Aynı zamanda Bodrum çevresinde bulunmakta olan konaklama alanları sayesinde rüzgâr sörfü yaparken geceleri lüks bir şekilde konaklama yapma fırsatına da uygun fiyatlı olarak sahip olacaksınız.

Bodrum’da Rüzgar Sörfü Keyfi

Bodrum coğrafi özellikleri sebebiyle yılın her mevsimi rüzgar sörfü yapmak için uygun olan nadir bölgeler arasında yer alıyor. Eğer siz de yılın istediğiniz zamanında profesyonel bir şekilde çok amaçlı tatil yapmak istiyorsanız bu bölgeyi ziyaret ederek sevdiklerinizle ailenizle beraber keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Rüzgar sörfü oldukça adrenalin dolu sporlar arasında yer aldığı için gerekli olan güvenlik önlemlerini almanızı da tavsiye ediyoruz. Eğer bu konu daha önceden herhangi bir tecrübeniz yoksa ve ilk defa bu spora deneyecek olursanız mutlaka profesyonel kişilerden yardım almanız gerekiyor. Bodrum genellikle sörf yapmak için oldukça elverişli deniz şartlarına sahip olduğu için aşırı derecede azgın dalgalar ile mücadele etmek zorunda kalmayacaksınız. Eğer siz de bu tatil olanaklarından faydalanmak istiyorsanız hemen Bodrum veya Alaçatı’yı ziyaret edebilir ve keyifli bir şekilde vakit geçirmeye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here