Günübirlik Doğa Turlarına Katılmanız İçin 10 Sebep

1
482

Siz de günübirlik doğa turlarına katılmak için bir sebep arayanlardansanız eğer işte bu yazı tam size göre. Hayat gayesi içerisinde birçok stres yüklüyoruz. İş hayatı, patron stresi, okul stresi, vizeler,finaller, büt büt atan kalpler ve dahası… Acımasız hayat gerçeklerinden sıyrılıp ufak bir kaçamak iyi olmaz mı? Hem de nasıl olmaz dediğinizi duyar gibiyiz. Hala düşünenler varsa şöyle bir köşeye alalım o halde;

1- Doğa yürüyüşüne katılmak öncelikle toza, dumana, egzoza maruz kalan canınız ciğerlerinize bayram havası yaratacaktır.
2- Spor hayatımızın mutlaka kıyısında köşesinde olmalı. Bu sebeple turla gerçekleştireceğiniz yürüyüş, hele ki temiz bir havayla yapacak olacağınız yürüyüş paha biçilemez.
3- Sosyalleşmek her insana iyi gelen bir olaydır. Çevrenizde sizler gibi doğayı seven insanlarla bir araya gelmek, tanışmak ise muazzam.
4- Sevgilisi olmayanlar için ise tam bir açık pazar haline geldiğini söylemek mümkün. Doğayı seven erkek/kadını kim sevmez ki?
5- Hepimizin vakti değerlidir. Özellikle yoğun bir iş hayatınız varsa ya da evinde yaramaz çocuklarıyla uğraşan annelerden birisiyseniz. Tam bu noktada yine imdadınıza günübirlik turlar geliyor. Birgün içerisinde hem sosyalleşiyor hem de doyasıya keyfini çıkarıyorsunuz.
6- Canon mu, Nikon mu sorularını soranları da bu köşeye alalım. Bir sonuca vardıysanız eğer mükemmel doğa fotoğrafları çekmek için ne bekliyorsunuz? Hem instagrama atıp gizli gizli stalk yapanları kıskandırmak hoş olmaz mı?
7- Vakti olmayanlar olduğu gibi günlerce tatil yapamayacak kadar maddi durumu iyi olmayanlarınızın da derdine deva olan günübirlik turlar, her kesime hitap etmesi yönünden de bir adım önde.
8- Hayatına renk katmak ya da monotonluktan çıkmak isteyenler için ise birebir.
9- Keşfetmeyi kim sevmez ki? Yeni yerler görmek, o anları ölümsüzleştirmek… Tabiat ananın bize sunduğu o kadar çok güzellik var ki. Her biri sizin keşfetmenizi bekliyor.
10- Şehrin gürültüsünden, kargaşasından kısa süreliğine de olsa kurtulmak ve sakinliğe kavuşmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

1 Yorum

  1. Günübirlik Doğa Turları gerçekten çok güzel oluyor. Hele de şehre yakın olan ve gidildiğinden şehrin karmaşasından sizi kurtaracak doğa turlarına bayılıyor. Seçmiş olduğunuz 10 sebebe tamamen katılıyorum. Teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here