İstanbul’da Aquapark

0
136

İstanbul’da Aquapark denince akla 2 yer gelmektedir. Şehrin her iki yakasında otel ve belediyeye ait birçok tesiste aqupark benzeri yerler olsa da bu iki yerin İstanbul halkı için yeri bambaşkadır. Uzun yıllardır İstanbulluların en uğrak adreslerinden bir olan bu iki tesis genç yaşlı herkes tarafından sevilmektedir. Evet, Aqua Marina ve Aqua Dolphin’den bahsediyorum. İstanbul’da havuz dendiğinde herkesin aklına ilk gelen yerlerdir.

Aqua Marine

1999 yılında İstanbul Büyükçekmece mevkiinde faaliyete giren ve Türkiye’nin güney sahillerindeki manzaraları aratmayan Aqu Marine tek seferde 3000 kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahiptir. Sahip olduğu havuzlara ve özelliklerine bakacak olursak;

  • 3500 m3 ve 2500 m2 olimpik havuz ve yarı olimpik havuzlarında denizde yüzmenin keyfini almanız mümkündür.
  • 60 m uzunluğundaki kamikazi çılgınlığını yaşamaya ne dersiniz? Boşlukta aşağı doğru kayarken bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız.
  • Kaydıraklara gelecek olursak; 90 m boyundaolan ve piton ismi verilen kaydıraktan kayarken her kıvrım size farklı bir deneyim yaşatacak.
  • 100 m ebatlarındaki kobra isimli kaydırakta ise bitmeyen bir yolculuğa çıkarken,
  • 90 m boyutlarındaki rafting de ise botla ırmakta kayarcasına aynı keyfi yaşayabilirsiniz.
  • En ilginçlerinden bir tanesi ise 100 m boyundaki blachole kaydıraktır. Siyah beyaz renkte olan kayatkta kayarken kendiniz farklı bir boyuta girmiş gibi hissetmeniz olası.
  • 400 m2′lik alan ve 6 m2′lik dev şelalelerde hazırlanmış olan dalga havuzunda; 10 değişik dalga ebatıyla kendinizi okyanusta hissedeceksiniz.

Aqua Marine’de günlük ücretle giriş yapılabildiği gibi aylık ödemelerle üyelik gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şehrin pek çok yerinden servislerle ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Aqua Dolphin

2001 yılında İstanbul Bahçeşehir’de faaliyete giren Aqua Club Dolphin harika bir eğlenc merkezidir. İstanbul’da Tem otoyolunun hemen kenarında bulunan Aqua Dolphin’de tıpkı diğer rakibi Aqua Marine gibi Güney sahillerimizde bulunan tatil köyleri ve 5 yıldızlı otellerin su parklarını aratmamaktadır. Yıllar geçtikçe kendini yenileyen ve misafirlerinin farklı tecrübeler edinmesi için yeni oyuncaklar inşa eden Aqua Dolphin’de  büyük havuz, rocket, king kobra, anaconda gibi kaydıraklar hizmete girmiştir. Ayrıca 2016 yaz sezonunda çocuklarında kullanabileceği yeni bir çocuk havuzu hizmete girdi. Üyelik ve giriş konusu burada da geçerli bir durum. Yine aynı şekilde şehrin bir çok yerinden servisleulaşım mümkün.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here