Anasayfa Kamp Fırsatları Kamp Malzemeleri Kamp Tatili İçin Mutlaka Yanınızda Olması Gereken 10 Şey

Kamp Tatili İçin Mutlaka Yanınızda Olması Gereken 10 Şey

0
103
Kamp Tatili İçin Mutlaka Yanınızda Olması Gereken 10 Şey
Kamp Tatili İçin Mutlaka Yanınızda Olması Gereken 10 Şey

Kamp tatilleri sayesinde uzun zamandan beri yoğun bir şekilde devam eden çalışma temposunu geride bırakabilirsiniz. Bugünkü yazımızda sizlere kamp tatili yapacaksınız zaman mutlaka yanınıza almanız gereken 10 temel unsur hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Eğer siz de verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda bilinçli bir şekilde hareket edecek olursanız kamp tatil yaparken herhangi bir şekilde yeni eşyalara veya materyallere ihtiyacınız olmayacaktır.

Halat

Doğa şartları gereğince ip veya kalın halatlar sahip olmak oldukça önemlidir. Bu halatları isterseniz yüksek bir yere tırmanmak için kullanabilir isterseniz de çeşitli cisimleri bağlamak için tercih edebilirsiniz. Fakat ne olursa olsun kamp tatiline çıkan kişiler mutlaka yanına halat almalıdır.

Çadır

Keyifli bir şekilde kampının tadını çıkarmak istiyorsanız çadırda kalmak oldukça önemli. Yanınıza çadırınızı alın ve deneyimlerinizi çok daha üst seviyelerde yaşamaya başlayın.

Mont

Genellikle ormanlar, gündüzlere oranla geceleri çok daha soğuk havaya sahip olacağı için yanınıza mont veya buna benzer sizi soğuktan koruyacak unsurlar almanız faydalı olacaktır.

Yiyecek

Her ne kadar doğa şartlarında yiyecek bulabilecek olsanız da bulamama ihtimalini de göz önünde bulundurarak yanınıza yedek birkaç yiyecek deposu bulundurmak oldukça mantıklı bir tercih olacaktır.

Telefon

Doğa şartlarında mümkün olduğu kadar teknolojiden uzak durmaya çalıştığını biliyoruz. Fakat meydana gelebilecek olan herhangi bir acil durumda başka insanlara haber vermek için yanınızda telefon bulundurmanız güvenliğiniz açısından önemli.

Şapka

Orman içerisinde keyifli bir tatil yapıyor olsanız bile güneş yansımaları sizi rahatsız edebilir. Bu durumdan kaçınmak için ise yanınızda basit bir şapka bulundurmanız yeterli olacaktır.

Makas

Çevrenizde bulunmakta olan herhangi biri biri veya ağaç dalını kesmek İstediğiniz zaman büyük makaslar bu konuda işinize yarayabilir.

Bıçak

Makas ile benzer olarak daha kalın şeyleri kesmek için de bıçakları tercih edebilirsiniz.

Kaplar

Çevreden tedarik ettiğiniz yiyecekleri tüketebilmek için yanınızda çeşitleri kaplar bulundurmanız gerekiyor.

Harita

Orman içerisinde kaybolmak istemiyorsanız telefonunuzun çekmeye durumlarda kullanmak için yanınıza bir harita almanız gerektiğini söyleyebiliriz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here