Kapadokya Tatiliniz İçin Ucuz Turlar

0
60
Kapadokya Tatiliniz İçin Ucuz Turlar

Eşsiz doğa güzellikleri ve derin tarihi ile her mevsim, her bölgeden ziyaretçinin uğradığı bir yer olan Kapadokya, hem dinlenmek hem de doyasıya huzur bulacağınız bir tatil için harika bir adrestir. Peribacaları’nın büyüsü, 5000 yıllık tarihi, coğrafi dokusu ve olmazsa olmazlardan biri balon turları, Kapadokya’nın kendine has güzellikleridir. En ucuz tatil fırsatları olarak sizlere ülkemizin en çok turist alan yerlerinden biri olan Kapadokya için ucuz turlardan bahsedeceğiz.

Kapadokya Tatiliniz İçin Ucuz Turlar

İstanbul kalkışlı turların ilk durağı, içerisinde pek çok kilisenin yer aldığı Ihlara Vadisi’dir. Buraya gelen ziyaretçiler bir mühendislik efsanesi olarak kabul edilen Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni ve sonrasında Güvercinlik Kalesi ile Avanos’u görebilirler. Çanak çömlek atölyelerinde üretimlerin nasıl yapıldığına dair bilgi alabilir ve ardından, Kapadokya’nın adeta simgesi haline gelen Peribacaları’nın büyülü manzarasını seyredebilirler. Akşam vakti yöresel Türk (Kuzu) Gecesi’ne katılmak isteyen misafirler için bu gecenin ücreti 55 ile 60 TL arasında değişiyor.

Ertesi gün taş atölyelerine uğrayıp, taşların nasıl işlendiklerine dair bilgi aldıktan sonra Göreme Vadisi’nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi ziyaret edilir. Kaya kiliseleri, ardından Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı ve çeşitli türbeler gezilir. Kapadokya’da balon turu yapmak isteyenler 250 TL’ye bu harika bölgeyi gezebilir.

Kapadokya Tatiliniz İçin Ucuz Turlar

Kapadokya turu için 2 gece 3 gün, butik otelde yarım pansiyon konaklama bedeli %31 indirimle yalnızca 199 TL’dir. Ekim ayına özel olarak düzenlenen bu tura katılabilmeniz için acele etmeniz gerekir.

İstanbul çıkışlı başka bir turlara baktığımızda yine Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Yeraltı Kenti, Üç Hisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Peri Bacaları, Avanos, Ürgüp ve Hacı Bektaş-i Veli Türbeleri’nin gezildiği 2 gece 3 gün, butik otelde yarım pansiyon konaklama bedelinin en uygun 260 TL ile 350 TL arasında değiştiğini görebiliriz. Kasım ve Aralık ayında düzenlenen turlar için önceden balon turuna rezervasyon yaptırabilir, Kapadokya’nın güzelliklerini doyasıya izleyebilirsiniz. Aralık ayında düzenlenen turlarda Mevlana Celaleddin Rumi’nin 744. ölüm yıldönümü nedeniyle hazırlanan Şeb-i Arus etkinliklerine katılabilir, buradaki havanın büyüsüyle huzur bulabilirsiniz.

Ucuz tatil fırsatları olarak sizlere Kapadokya tatiliniz için uygun turlardan bahsettik. Yörenin tarihi dokusunu hissetmek ve ülkemizin eşsiz güzelliklerinden biri olan Kapadokya’ya gitmek için fırsatları inceleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here