Kurban Bayramı’na Özel Karadeniz Turları

0
69
Kurban Bayramı'na Özel Karadeniz Turları

Kurban Bayramı yaklaşırken, en ucuz tatil fırsatları olarak sizler için Kurban Bayramı’nda gidebileceğiniz tatil turlarını inceledik. Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Bursa ve İzmir’den yola çıkılan Karadeniz turlarından İstanbul ve Ankara çıkışlı turların güzergahları hakkında fikir edinmeniz için listemizi inceleyebilirsiniz.

Karadeniz ve Batum Turu (Ankara çıkışlı)

Bayramın birinci günü olan Cuma günü Batum’dan başlayarak, Çoruh Nehri, Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı ‘nı dolaşarak Orta Cami gezileri yapılacak olan turda pek çok tarihi yer görülebilecek.
Bayramın ikinci günü ise Karagöl, Borçka ve Ayder Yaylası gezilerek daha çok doğada vakit geçirilecek.
Bayramın üçüncü günü Fırtına Vadisi, Zilkale, Ayder, Kalegon, Uzun Göl ve Hamsiköy yöreleri gezilecek.
Bayramın son günü ise Altındere Milli Parkı’ndan başlayarak sırayla Sümela Manastırı, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Kazaziye Atölyesi ve Telkari Atölyesi gezilerek tur sonlanacak.
Tüm bu tarihi ve doğal güzellikler 1354,50 TL’den başlayan fiyatlarla gezi severlere sunuluyor. Fiyatlar 3 gece 4 gün, çift kişilik odada kişi başı fiyatlar olup, %10 indirimli halidir.

Karadeniz ve Batum Turu (İstanbul çıkışlı)

Bayramın birinci günü Samsun’daki Atatürk Anıtı görülecek, sonrasında Bandırma Vapuru’na geçilip Ordu, Boztepe, Giresun ve Giresun Kalesi’ne gidilecek. Görele Küçük Kemençe Müzesi ile biten gezide tarihi yerler ağırlıklı olarak ziyaret edilecek.
Bayramın ikinci günü ise Fırtına Vadisi, ardından Ayder, Kalegon ve Ayder Yaylası ile tamamlanacak gezide doğal güzellikler karşısında büyülenmemeniz mümkün değil.
Bayramın üçüncü günü Rize Bezi görülecek, ardından Uzungöl , Haldizen ve Sürmene Çay Fabrikaları’na gidilecek ve son olarak Hamsiköy görülerek turun üçüncü günü tamamlanmış olacak.
Bayramın son günü ise Sarp Sınır Kapısı’ndan geçilip Batum’a girilecek, oradan Çoruh Nehri boyunca yer alan Tiyatro Binası ve Medea Heykeli görülecek, ardından Batum Limanı’na dönüş yapılarak Orta Cami’de gezi bitirilecek.
Gezinin beşinci ve son günü Sümela Manastırı’na gidilecek, ardından Ayasofya, Atatürk Köşkü, Kazaziye Atölyesi ve Telkari Atölyeleri gezilerek gezi tamamlanacaktır.
Tüm bu tarihi ve doğal güzellikler 1453,50 TL’den başlayan fiyatlarla görülebilecek. Fiyatlar 4 gece 5 gün, çift kişilik odada kişi başı fiyatlar olup, %10 indirimli halidir.
Turlarda yanınıza; uzun yürüyüş ayakkabıları, el feneri, dağlık alanlarda üşümemeniz için hırka ya da uzun kollu bir giysi ve dudaklarınızın çatlamaması için dudak koruyucu almanız gerekir.
En ucuz tatil fırsatları olarak listelediğimiz turlardan Karadeniz’in doğal ve tarihi güzelliklerini Kurban Bayramı’nda görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here