Kurban Bayramı’na Özel Tatil Fırsatları

0
74

Yaklaşan Kurban Bayramı tatili, “bu bayram nereye gitsek?” sorusunu da beraberinde getiriyor. En ucuz tatil fırsatı ekibi olarak sizler için derlediğimiz listemizde, Kurban Bayramı’nda stresten arınmak ve kendini yenilemek isteyenlere minik öneriler sunuyoruz. İşte sizin için, Kurban Bayramı tatilinde gidebileceğiniz birkaç yer:

Fethiye

Nüfusunun az olması dolayısıyla sakin bir yer olarak akıllara kazınan Fethiye, yazın tatil yapılabilecek en ideal yerlerden biridir. Özellikle Akdeniz tutkunlarının tercih ettiği Fethiye’deki Kral Mezarları (Amintas) oldukça ünlüdür. Uzun kordonu boyunca yapılan yürüyüşler ayaklarınızı biraz yorsa da; sağlı sollu incik boncukçular, hediyelik eşya satan yerler, birbirinden şirin kafeler bu yorgunluğunuzu almak için adeta sıraya dizilmişlerdir.
Fethiye’de günbatımını izlemek istiyorsanız bunun için en ideal yer Çalış sahili ya da Küçük Boncuklu Koyu’dur. Sahildeki kafelerden birine oturup çayınızı ya da kahvenizi yudumlarken, günbatımının muhteşem manzarasının tadını çıkarın.
Akşam vakitleri Fethiye bir başka güzel olur. Kuzeyi, güneyi, batısı denizlerle çevrili yurdumda balık kadar bol ne vardır tezgahlarda? Mis gibi deniz kokan taptaze balıklar en güzel Fethiye Balık Hali’nde sıralanır.

Çıralı – Olimpos – Adrasan

Antalya denince akla gelen Çıralı, Olimpos ve Adrsasan Türkiye’nin tatil yapılabilecek en güzel yerlerinden biridir. Sıcacık denizi, yemyeşil çam ağaçları, sonu gelmeyen böcek ötüşleri arasında kendinizden geçip huşu içinde dinlenebileceğiniz mükemmel bir yerdir.
Kalabalık ve curcunalı turistik bölgelere nazaran fazlasıyla bakirdir. Tarihi Likya Yolu’nun bir kolunun geçtiği bölgede bolca yürüyebilirsiniz. Hiçbir yerde göremeyeceğiniz mavi tonlarını yürüyüşleriniz esnasında görmeniz mümkündür.


Kuşadası – Didim

Ege bölgesi; tarihi tiyatroları, çeşmeleri, agoraları ve antik eserleri ile ülkemizin en değerli tarihi eserlerinin çıkarıldığı yerdir. Bölgedeki antik kentler her yıl yüzlerce turisti kendine çekmektedir.
Kuşadası’nda merkezdeki Güvercinada’ya ve Dilek Yarımadası’ndaki Milli Parka muhakkak gidin. Şirince, Meryem Ana, Efes gibi tarih kokan yerlerde geçmişe gidebilir, sahildeki plajlarda Ege’nin serin sularında dinlenebilirsiniz.
Didim’deki Altınkum Plajı ve Apollon Tapınağı, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Bafa Gölü’nde güneşin batışını izleyebilir, günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Kaş – Kalkan

Kaş; kendine has mavi tonu ve görülmeye değer manzaraları ile Kurban Bayramı’nın en ucuz tatil fırsatları arasında.
Meşhur Likya Yolu’nun bir kolunun geçtiği bölgede Limanağzı’na kadar yürüyebilir, Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajlarında yüzebilir ve tüplü dalış yapmanın keyfini karettaler ile tamamlayabilirsiniz.
Kalkan’da ise Xantos Antik kenti, Patara Plajı, Patara Antik Kenti ve Letoon Antik Kenti gibi birçok tarihi yer vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here