Ramazanda Nerede Tatil Yapılmalıdır?

0
82

Ramazan dolayısıyla pek çok yerde yerli turist sayısında azalma yaşanmaktadır. Bu yüzden tatillerini ramazanda yapmak isteyenler için çoğu otel ve tesiste ciddi oranlarda indirimler ve kampanyalar söz konusudur. Bu kampanyalar dahilinde tatilinizi çok daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik pek çok otelin doluluk oranı bu dönemde düşük olacağından yer bulma sıkıntısı yaşamazsınız. Ramazanda Nerede tatil yapılır? İşte henüz karar veremeyenler için birkaç öneri:

Ege’de Ramazan Tatili

Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla’nın kapladığı Türkiye’nin en uzun sahil şeridiyle Ege sahilleri Ramazan için iyi bir tercih olabilir. Sayısız otel ve işletmenin bulunduğu bölgede çok sayıda turizm firması Ramazan Ayı için yüzlerce kampanya düzenlemektedir. Ayrıca bölge tatil köyü, 5 yıldızlı otle, motel, pansiyon, apart, kamp alanı vb. açıdan çok geniş bir çerçevede seçim imkanı sunmaktadır.

Akdeniz’de Ramazan Tatili

Ege Bölgesine oranla biraz daha sıcak bir tatil yapmak isteyenler için ise Akdeniz sahillerini öneriyoruz. Özellikle Antalya ve önemli ilçeleri olan Kaş, Kemer, Manavgat, Alanya’da çok sayıda tatil amaçlı tesis bulunmaktadır. Ünlü tatil beldeleri olan Belek, Side, Tekirova, Finike ve Demre tesis açısından çok zengindir. Her bütçe için tatil imkanı mevcuttur. Sıcağa dayanabilirim diyenlerdenseniz şayet Akdeniz’in mavisiyle buluşmaya hazır olun.

Karadeniz’de Ramazan Tatili

Ben sıcağa gelemem. Serin serin bir tatil istiyorum diyenlerdenseniz şayet Karadeniz tam size göre. Her sahili olmasa da bazı kesimleri denize girme imkânı veren Karadeniz’de daha çok serin yaylaları tercih etmelisiniz. Karadeniz’in kendine has doğası ve birbirinden güzel şehirleriyle farklı bir tatil konsepti sunmakta. Doğu Karadeniz ve yaylaları özellikle Artvin ve Rize çevreleri, Trabzon Uzun göl tercih edebileceğiniz yerler arasında. Yok ben o kadar uzağa gidemem diyorsanız; Sinop ve Bartın da enfes doğası, buz gibi ırmaklarıyla Ramazan tatilinizi güzel geçirebileceğiniz yerler arasında.

Yurtdışında Ramazan Tatili

Daha farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için birçok tur acentesi Ramazan ayı için yurtdışına turlar düzenlemektedir. Mesela size: Balkanlarda Ramazan desem, kulağa nasıl geliyor? Ya da Paris, Roma, Madrid gibi büyük Avrupa başkentleri… Daha mütevazi olsun diyorsanız; Prag, Budapeşte, Viyana hepsi sizleri bekliyor. İyi Tatiller!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here