Tatil Alışverişi Çantanızda Olması Gereken 10 Şey

0
72

Tatil sezonunu açacak olanlar, altın değerindeki bu önerileri okumadan gitmeyin! Sizi hiç kullanmadığınız ürünlerin, kapağı açılmamış kitapların, giyilmemiş kıyafetlerin, giyilmemiş ayakkabılar yarattığı yüklere maruz bırakmak istemeyiz. Evet şimdi ise kulağınıza küpe olacak tavsiyelere geçme vakti.

– Öncelikle ihtiyaç listenizi yapın. Tatil esnasında en çok ihtiyaç duyduğunuz ilk 10 şeyi düşünün. Bu listeyi yaptıktan sonra gerisi çorap söküğü gelecek.
– Tabi ki ilk sırada bikini ya da şortlar yerini alacaktır. Dikkat çekmek istiyorsanız eğer yeni sezon çıkmış ürünleri takip etmenizde fayda var.
– Her ne kadar deniz, kum, güneş üçlüsü mükemmel olsa da güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak kaçınılmaz. Eğer tatilinizden size leke gibi rahatsız edici bir hatıra kalsın istemiyorsanız güneş kremi almayı sakın unutmayın!
– Sakin bir ortam bulmuşken kitap okumak isteyenleriniz olacaktır. Kitap kurdu olsanız dahi 2’den fazla kitap almanız size kapağı dahi açılmamış kitap ağırlığı olarak geri dönecektir.
– Şunu da giyerim bunu da kullanırım diye düşünmeyin. Tatil yapacağınız gün sayısı kadar kıyafet almanız yeterli olacaktır.
– Her ne kadar otellerde kilitli kasalar olsa da içiniz rahat bir şekilde tatil yapmak istiyorsanız değerli eşyalarınızı yanınızda götürmeyin.
– Kalacağınız gün sayısı kadar kıyafet almanız münkün fakat ayakkabı asla! Tatil boyunca her kıyafetinize uygun şık ve spor ayakkabı almanız daha mantıklı olacaktır.
– Dikkat çekmeyi seven biriyseniz eğer aksesuar almayı sakın unutmayın. Kadınlar için bikinize veya mayonuzla uyumlu birçok takı bulacağınıza eminiz.
– Otelde kısılıp kalmak istemeyenlerdenseniz şehir rehberi tam size göre.
– Kişisel bakım tatil matil dinlemez. O yüzden nemlendirici kremlerinizi, saç tipinize uygun şampuanınızı almayı unutmayın.
– Kadınlar için saç maşası ya da düzleştirici, erkekler için ise saç şekillendirici kurtarıcı bir unsur. Saçı olmayanlar sakın ama sakın üzülmeyin şapka da sizin kurtarıcınız olacaktır.
– Güneşten aldığımız D vitamini iyi hoş da zararlarınında önüne geçmek gerekiyor. Bu yüzden güneş gözlüklerinizi unutmamak şart!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here