Anasayfa Tatil Aktivite Fırsatları Paraşütle Atlama Türkiye’de Paraşütle Atlama Yapabileceğiniz Turistik Yerler

Türkiye’de Paraşütle Atlama Yapabileceğiniz Turistik Yerler

0
101
Türkiye’de Paraşütle Atlama Yapabileceğiniz Turistik Yerler

Paraşütle atlama yapmak son zamanlarda bu konuda eğitim veren kişilerin sayısının artması ile beraber çok daha popüler hale geldi. Peki ülkemizde paraşütle atlama yapmak ne kadar popüler?

İstanbul ve İzmir’de Paraşütle Atlama

Aslında birçok kişi tarafından tam olarak bilinmiyor olsa da özellikle İstanbul ve İzmir, paraşütle atlama konusunda ülkemizdeki öncü şehirler er arasında geliyor. Özellikle İzmir’de bulunmakta olan Efes‘te her yıl birçok dünya genelinden paraşütle atlama sporcusunu kendi bünyesi altında topluyor. Eğer siz de paraşütle atlama yapmak istiyorsanız İzmir’in Efes Bölgesi‘ni ziyaret ederek burada bulunmakta olan dağlardan özgürce bir atlayış gerçekleştirebilirsiniz. Bölgede bulunmakta olan firmalar dağdan atlama yapmak için belirli bir ücret isteyeceklerdir. Bu ücretler genel olarak 900 ile 1000 lira arasında değişiklik göstermektedir. Aynı imkânlar büyük oranda İstanbul’da da bulunmaktadır. Fakat

İstanbul’daki paraşütle atlama bölgeleri genel olarak çok fazla insan tarafından ziyaret edildiği için daha önceden rezervasyon işlemleri yaptırmanız gerekebilir. Fiyat politikasına bakacak olduğumuz zaman ise İzmir’de bulunmakta olan fiyat aralıkları ile benzer şekilde bir ücretlendirme olduğunu görebiliyoruz. Eğer siz de paraşütle atlama konusunda keyifli bir deneyim yaşamak istiyor ve ülkemizin doğal güzelliklerinden faydalanmak istiyorsanız, İstanbul ve İzmir’de bulunmakta olan paraşütle atlama bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. Efes’teki dağların büyük bir bölümü her yıl birçok milli sporcu tarafından tercih edildiği için eğer siz de profesyonel bir şekilde deneyim yaşamak istiyorsanız bu bölgede bulunmakta olan dağlara gidebilir ve profesyonel kişiler aracılığı ile atlama yapabilirsiniz.

Antalya'da Paraşütle Atlama
Antalya’da Paraşütle Atlama

Antalya’da Paraşütle Atlama

Eğer daha önceden paraşütle atlama konusunda yeteri kadar tecrübeniz yoksa mutlaka yanınızda profesyonel bir kişinin olmasını tercih ediyoruz. Böylece meydana gelebilecek olan olumsuz durumların büyük oranda önüne geçmiş ve çok daha risksiz bir şekilde atlama yapmış olacaksınız. Yaz aylarında ise paraşütle atlama konusunda Antalya’da bulunmakta olan bölgeler de hizmet vermeye başlıyor. Özellikle Toros Dağları bildiğiniz gibi ülkemizdeki en yüksek dağları arasında yer aldığı için yaz aylarında paraşütle atlama yapmak isteyen kişiler için hizmete sunuluyor. Fakat Antalya’daki tesislerin büyük bir bölümü sezonluk olduğu için rezervasyon yaptırmak gerekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here