Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

0
97
Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?
Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

Yurt dışına çıkmak ülkemizdeki bir kişinin hayalleri arasında yer alıyor. Fakat vize çıkarmak ülkemizde oldukça zorlu işlemler arasında yer aldığı için ne yazık ki birçok kişi sırf bu sebeplerden dolayı yurt dışına çıkamıyor. Fakat göz önünde bulundurulması gereken durumlardan bir tanesi şudur ki vizesiz turist girişini kabul eden birçok ülke bulunuyor. Eğer siz de bu ülkeleri ziyaret etmek istiyorsanız herhangi bir şekilde vize sahibi olmanıza gerek yok.

Ülkemizden en çok göç alan vizesiz gidebileceğiniz bir kaç farklı ülkeyi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Arjantin ve Brezilya

Arjantin ve Brezilya gibi ülkeler Türkiye’den vizesiz Ziyaretçi kabul ediyorlar. Fakat bahsetmiş olduğumuz bu ülkelere herhangi bir şekilde vizeniz bulunmadan geleceğimiz için içeride belli bir süre kalma hakkınız bulunmaktadır. Güney Amerika bölgesinde bulunmakta olan Arjantin vizesiz olarak giriş yapmış kullanıcılara 90 gün boyunca içeride kalma izni veriyor. Aynı bölgede bulunmakta olan Brezilya için de içeride kalabileceğiniz süre 90 gün olarak sınırlandırılmış durumda.

Vizesiz Olarak Turist Kabul Eden Ülkeler

Eğer siz de daha önce hiç yaşamadığınız bir tecrübe yaşamak istiyorsanız vizesiz olarak turist kabul eden ülkeler ziyaret ederek eğlenceli bir yurtdışı deneyimi elde edebilirsiniz. Bunun yanında vize çıkartmak ise oldukça uzun süren bir işlem olacağı için vizesiz olarak ziyaret ettiğiniz yerlere giriş yaptıktan sonra içeride bulunmakta olan insanlardan hiçbir farkınız olmayacaktır. Ziyaret ettiğiniz ülke tarafından sunulmakta olan tüm hizmetlerden siz de faydalanabilirsiniz.

Vizesiz Asya Tatili

Ülkemizden en çok vizesiz olarak ziyaret edilen ülkelerden bir tanesi Asya bölgesinde bulunmakta olan Moğolistan oluyor. Vizesiz olarak giriş yapabildiğimiz ülkede 30 gün kalma hakkını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Eğer bahsetmiş olduğumuz bu 30 günlük süreyi açacak olursanız ülke içerisinde yasa dışı olarak bulunuyormuşsunuz gibi işlem yapılabilir. Bu yüzden de ülkeleri ziyaret ettikten sonra size izin verilmekte olan gün sayısı bitmeden önce çıkış işlemlerini tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu unsurları göz önünde bulundurursanız herhangi bir şekilde problem yaşamadan yurtdışı ziyaretinizi tamamlayabilirsiniz. Vizesiz olarak yurt dışında gidilebilecek olan en popüler 3 bölgeyi sizlerle paylaştık. Siz de kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here