Anasayfa Tatil Kampanyaları Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz 10 Ülke

Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz 10 Ülke

0
81

Bordo pasaport sahibi kişilerin kafalarına estikleri anda, vize ile hiç uğraşamadan gidebilecekleri sayısız ülke bulunuyor. Vize ile hiç uğraşmadan derken herhangi bir başvuru ve onay süreci gerektirmeden seyahatlarına çıkabilirler. Bunun aksine bazı ülkeler için ise vize gerekiyor fakat bu ülkeye giriş için form doldurmak ve harç ödemek gibi basit bir işlem. Yani anlayacağınız Shengen ya da Amerika vizeleri gibi bir başvuru yapıp onaylanmasını beklemiyorsunuz. 5-10 dakikalık kısa işlemler ile yapmanız gerekeni yapıyor ve gitmek istediğiniz ülkeye girişlerinizi sağlayabiliyorsunuz.

Bazı ülkeler sizlere bu işlemleri internet üzerinden online şekilde yapma fırsatı sunarken, bazıları uçaktan iner inmez işlemlerinizi yapmanızı istiyor, bazılarında ise hiçbir işlem gerektirmeden elinizi kolunuzu bağlayarak girişlerinizi sağlayabiliyorsunuz.

Vizesiz gidilebilen bu birçok ülke içerisinden hepsi tatil için ideal değil tabii ki. Bizlerde sizlerden tarafımıza sürekli iletilen en çok tercih edilebilecek yerleri sizler için derledik.
Avrupa için öneride bulunduğumuz ülkeler zamanla Shengen vizesi isteyebileceği için elinizi biraz çabuk tutmanızı öneririz. Zaten diğer ülkelere göre yakın olmaları sebebi ile de gitmek çok kolay.

1. BOSNA HERSEK

Bildiğiniz gibi kardeş ülkelerimizden biri Bosna. Buraya yapacağınız seyahatlerde vizeye gerek yok.

2. KARADAĞ

Efsane Adriyatik kıyıları, çok uygun fiyatlara otel olarak kullanılan şatoları ve denize dik uzanan yeşil dağlarıyla mutlaka gitmeniz gereken bir yer.

3. SIRBİSTAN

Gece hayatını seviyorsanız Sava ve Tuna nehirlerinde dubaların üstüne kurulmuş gece kulüpleri tam sizlik.

4. MAKEDONYA

Makedonya’da vizesiz gidebileceğiniz birkaç güzel Avrupa ülkesinden biri.

5. GÜRCİSTAN

Doğa tutkunuysanız tercih etmeniz gereken yerlerden ilki Gürcistan.

6. ENDONEZYA, FİLİPİNLER, MALDİVLER

Eğer okyanusla bir olmak istiyorsanız bu 3 ülke tam sizin için yaratılmış diyebiliriz.

7. KAMBOÇYA

Tropik ormanların sarmaladığı ülke efsanevi tarihi yapıtları ile misafirlerini vizesiz ağırlıyor.

8. BOTSVANA

Botsvana ise vahşi doğa deneyimi yaşamak isteyen bireyler için ilk tercih olmalı denilecek bir ülke.

9. ARNAVUTLUK

Vizesiz tatil yapabileceğiniz ülkeler arasında sıraladığımız Arnavutluk Karadağ-Sırbistan ve Makedonya’nın arasında yer almaktadır. Ekonomik olarak uygunluğunun yanı sıra eşsiz güzelliğe sahip olan Arnavutluk günübirlik tatilciler için en iyi tercih olacaktır.

10. UKRAYNA

Savaş sonrasında gerek ülkede yaşayanlar gerekse turistler için oldukça ekonomik bir ülke haline gelen Ukrayna başta Odessa-Lviv-Kiev şehirleri ile görülmeye değer.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here