Vizeye Gerek Yok! Bu Ülkelere Seyahat Vizesiz

0
64
Vizeye Gerek Yok! Bu Ülkelere Seyahat Vizesiz

Yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin ortak problemidir vize. Ülke sınırlarında yaşanan kuyruklar, çıkılan tatilin keyfine gölge düşürdüğü gibi vizeyi çıkarmak ve yenilemek apayrı bir derttir. Ucuz tatil fırsatları olarak sizlere bu yazımızda vizeye gerek kalmadan seyahat edebileceğiniz bazı ülkelerin listesini vereceğiz.

Vizesiz Ülkeler Neden Tercih Edilir?

Oldukça uzun süren vize işlemleri ve yüksek vize ücretleri, bir sürü evrak taşıma zahmetine eklenince, insanlar vizesiz gidebilecekleri ülkeleri merak etmeye başladılar. Avrupa’da, Ukrayna ve Sırbistan’a vizesiz gidilebiliyor. Karadağ hem uygun hem de yakın bir bölge. Asya’da ise; Japonya, Tayland ve Maldivler vizesiz giriş olanağı sağlayan başlıca ülkeler arasında bulunuyor. Ayrıca Amerika ve Afrika kıtasında da vize istemeyen pek çok ülke var.

Vizesiz Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Güney Afrika Cumhuriyeti; siyahlar ve beyazların bir arada yaşadığı, 2010 Dünya Kupası’nın yapıldığı, pek çok müzesi ve doğal güzelliğiyle yaz tatili yapmaya uygun bir yerdir.

Vizeye Gerek Yok! Bu Ülkelere Seyahat Vizesiz

Japonya; çekik gözlü insan denince ilk akla gelen yerdir. Gelişmiş teknolojisi, dövüş sanatları, eşsiz mimarisi, tarihi, kiraz çiçekleri ve tabi ki Pokemon’u ile ünlü Japonya vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelerden biridir.

Ukrayna; ülkemizden pek çok turistin gittiği ülke, geçtiğimiz yıllarda en çok turist alan ülkelerden biri olmuş. Her biri birbirinden ilginç şehirleri, kültürel ve tarihsel eserlerle doludur. Kiev, Lviv ve Odessa başta olmak üzere her yerde, yaşamın ucuzluğu ve canlı gece hayatı dikkat çeker.

Karadağ; Adriyatik Denizi’nin kıyısında bulunur. Tam bağımsızlığını 2006 yılında ilan eden ülkede savaş izleri hala görülmektedir. Kotor ve Budva gezilebilecek en güzel şehirleridir. Ülkede yaşam oldukça ucuz olup, tertemiz plajları ile yaz tatili yapmak için ideal bir ülkedir.

Arjantin denince akla ilk gelen isim Maradona’dır elbette. Pembe dizileri ile meşhur ülke, Güney Amerika’da yer alır. Buenos Aires başkenti olup, kelime anlamı “güzel havalar”dır. Bu sıcacık ülke, vizesiz gidilebilecek yerler arasındadır.

Vizesiz Gidilebilecek Diğer Ülkeler

Andorra, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn (sınırda vize istiyor), Barbados, Beyaz Rusya, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Ermenistan (sınırda vize istiyor), Fas, Filipinler, Gambiya, Gürcistan, Hong Kong, Irak, İran, Jamaika, Kamboçya, Kazakistan, Kırgısiztan, Kolombiya, Kosova, KKTC, Libya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Moldova, Panama, Paraguay, Peru, Singapur, Sırbistan, Şili, Tayland, Tunus, Uruguay ve Venezuela.

En ucuz tatil fırsatları olarak vizeye gerek kalmadan gidebileceğiniz ülkelerin minik bir listesini yaptık. Gördüğünüz gibi liste o kadar da küçük değil. Pek çok ülke vizesiz girişe izin vermektedir. Size sadece bavulunuzu toplamak ve nereye gideceğinize karar vermek kalıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here