Anasayfa Amatör Balıkçılık Av Malzemeleri Yaban Avında Kullanabileceğiniz Pratik Araçlar

Yaban Avında Kullanabileceğiniz Pratik Araçlar

0
59
Yaban Avında Kullanabileceğiniz Pratik Araçlar

Ava çıkmak biraz tecrübe işidir, bu yüzden ucuz tatil fırsatları olarak sizlere bu konuda birkaç ipucu vermeyi uygun gördük. Bunu defalarca yaban avına çıkmış birine sorup ilk çıktığı av serüveni ile karşılaştırmasını istediğinizde daha iyi anlarsınız. Ava ilk çıkıldığında insan yanına neyi almalı ve hangi işte ne kullanmalı bunu çok iyi bilememektedir. Doğayla baş başa kalıp da o çaresizliği yaşadığında insan kendince pratik çözümler bulma yoluna gidecektir. İnsanlar doğa yürüyüşünde veya ava çıktığında evindeki konforu gittiği yere götüremeyeceği için bir sıkıntı yaşadığında yapacağı tek şey onu nasıl ortadan kaldıracağını düşünmektir.

Yaban Avında Kullanabileceğiniz Pratik Araçlar

Ava çıkarken liste hazırlayıp tüm listeyi çantaya sığdırmaya çalışırız. Bu çok da mümkün olmamaktadır. İhtiyaçlar hiç bitmez. Bu sebeple çantada olmayıp da tabiatta bulunan malzemelerden kendinize yeni malzemeler üretebilmelisiniz. Bunun yanında yaban avına çıkarken yanınıza aldığınızda rahat edeceğiniz birkaç temel malzemeler de bulunmaktadır.

Köpek olmazsa olmaz

Öncelikle avda köpek bizim için çok önemlidir. Köpeğe sık sık su verilmesi gerekmektedir. Bunun için yanımıza su kabı almak yerine patlak bir topu ortadan kesip köpeğe su kabı yapabilirsiniz. Ya da çöp poşeti alıp bunu birazcık kazdığımız bir kuyunun içine serip köpeğe su verilebilir. Cüzdan, anahtar, izin belgeleri gibi ıslanmasını istemediğiniz malzemeleri koymak için kilitli buzdolabı poşeti alabilirsiniz.

Yaban Avında Kullanabileceğiniz Pratik Araçlar

Bıçak yerine tel kullanın

Av sırasında avladığımız hayvanın iç organlarının çıkarılması için pratik bir tel hazırlayabilirsiniz. Bu tel bıçak yerine kullanılacak ve hayvanın iç organlarının dışarı çıkarılmasını sağlayıp etin kokması önlenir. Ayrıca özellikle yağmurlu havalarda kuru ot olmadığı için ateş yakmak çok zor oluyor. Ateşi pratik yakmak için yanınızda çıra bulundurabilirsiniz. Çıra dışında bulaşık teli ve çift uçlu pil çok kolay ateş yakmak için kullanılabilmektedir, aklınızda bulunsun.

Vakumlu poşetler ile çantanızda yer açın

Ava çıkmadan önce çıkarılan liste çok uzun olduğu için hepsini yanınızda taşımanız mümkün değildir. Yanınıza alacağınız kıyafetlerin sırt çantasına daha kolay sığması için vakumlu poşet kullanabilirsiniz. Kıyafetleri vakumlayıp çantaya koyarsak yiyeceklere de yer kalır. Yiyecekler bittikçe kıyafetlere yer açılır. Böylece yaban avına çıkarken daha çok eşyayı yanınıza alıp daha rahat bir şekilde yola çıkabilirsiniz. Yaban avına çıkarken bunu bir eğlence olarak düşünün, hazırlık sürecinin sizi germesine izin vermeyin. Doğanın size sınırsız hizmet verdiğini, yiyecek, içecek ve yatacak yer gibi tüm olanakları sunduğunu unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here